×
AFRO ÚČESY DREDY VLASY BLOG ZAPLETANIE KONTAKT

Afro copíky (Box braids)

Afro copíky - Box braids, vznikli v Egypte

Pôvod

Afro copíky vznikli v Egypte už v roku 3500 p.n.l.. Mnohé ženy v tom čase nosili krátke bob afro copíky s príslušenstvom ako sú šperky a korálky.Afro vrkôčiky alebo rasta copíky (Box braids)

Je to jeden z najpopulárnejších účesov a vyzerá dobre na každej hlave. Ide o zapletanie vlasov z troch pramienkov. Zapletajú sa z vlastných vlasov spolu s kanekalonom aby účes nabral na objeme. V prípade veľmi hustých vlasov sa môžu copíky napletať aj bez kanekalonu s ukončením gumičkou. Avšak s kanekalonom vydrží účes omnoho dlhšie, pretože drží štruktúru účesu a je menej deformovateľný. Na zapletenie celej hlavy sa zvyčajne spotrebuje 6 - 8 balíčkov 100% kanekalonu jumbo braid. Hrúbka a počet copíkov je na Vás. Micro braids sú veľmi tenké copíky, ktorých počet sa pohybuje od 200 - 300 copíkov. Napletanie môže trvať 20 hodín - 2 dni. Na zapletanie sa používa 100% kanekalon jumbo braid. Rozpletanie týchto copíkov je o niečo náročnejšie.

Afro vrkôčiky alebo rasta copíky (Box braids)


Ukončenie afro copíkov ohňom

Copíky sú rovnako hrubé po celej dĺžke, ukončuje sa zatavením pomocou ohňa. Nevýhodou je, že konce svetlého alebo farebného kanekalonu môžu tavením stmavnúť.

Ukončenie afro copíkov ohňo, konce kanekalonu tavením stmavnú


Ukončenie afro copíkov horúcou vodou

Ide o najbežnejší typ ukončenia účesu. Copíky sú na konci tenšie, ukončenie pôsobí prirodzene.

Ukončenie afro copíkov horúcou vodou


Ukončenie afro copíkov gumičkou

Gumičkou sa ukončuje afro účes z vlastných vlasov.

Ukončenie afro copíkov gumičkou


Natáčanie afro copíkov

Afro účesy z kanekalonu sa po napletení dajú natáčať a následne opäť vyrovnať pomocou horúcej vody.

Afro účes - natáčanie a vyrovnanie pomocou horúcej vodyViac informácii o afro copíkoch nájdete v sekcii najčastejšie otázky.


SEO optimalizácia a web
by wlipp.sk