×
AFRO ÚČESY DREDY VLASY BLOG ZAPLETANIE KONTAKT

Afro účesy

Zapletaný styling v podobe afro účesov je univerzálny a praktický. Dá sa vytvoriť z vlastných vlasov ale populárnejšie sú účesy kombinované so 100% kanekalonom, ktorý pridáva účesu objem, dĺžku a rôzne farebné variácie. 100% kanekalon je syntetické vlákno v rôznych farebných odtieňoch.

Afro vrkôčiky alebo rasta copíky (Box braids)

Afro copíky
(Box braids)

Vznikli v Egypte už v roku 3500 p.n.l . Mnohé ženy v tom čase nosili krátke bob afro copíky s príslušenstvom, ako sú šperky a korálky.

Cornrows (Holandské vrkoče, copíky)

Cornrows (Holandské vrkoče)

Jasne vystupujú a vytvárajú hustejší dojem než klasické vrkoče. Technika ich úpravy totiž pripomína francúzsky vrkoč – ale s opačným postupom

Otvorené copíky (Open braids), otvorené vrkôčiky

Otvorené copíky (Open braids)

Ide o naptetenie vlasov s kanekalonom alebo iným vlasovým vláknom len niekoľko cm od hlavy, zvyšok ostáva otvorený "rozpustený".

Twistery sú stočené z dvoch prameňov vlasov v požadovanej hrúbke a dĺžke. Majú tvar povrázkov

Twistery

Twistery sú stočené z dvoch prameňov v požadovanej hrúbke a dĺžke. Majú tvar "povrázkov". V praxi sa používajú dva typy napletania: 1 - Twistery sa napletajú od začiatku hlavy. 2 - Začiatok twisteru je afro copík s kanekalonom

Tree braids afro účes (Cornrows predlžovanie)

Tree braids

Tree braids (Cornrows predlžovanie) je účes na predĺženie vlasov. Predĺžovať sa dá pravými vlasmi alebo kanekalonom. Pri pletení cornrows sa postupne odoberajú pramienky kanekalonu alebo pravých vlasov a súčasne sa pripletá nový prameň.

Crochet technika, napletanie cornrows, afro účesy

Crochet technika

Technika crochet je univerzálny nástroj na napletenie a vytvorenie akéhokoľvek účesu podľa želania. Základom je napletenie Cornrows, na ktoré sa upevnia vlasy podľa vlastného výberu.
SEO optimalizácia a web
by wlipp.sk