×
AFRO ÚČESY DREDY VLASY BLOG ZAPLETANIE KONTAKT

Prirodzené dredy

Prirodzené dredy - afro účesy

Najbežnejší spôsob výroby dredov je háčkovanie (háčikom). Touto technikou sa dajú zhotoviť kvalitné dredy požadovanej hrúbky a dĺžky, presne podľa Vašej predstavy.

Ďalší spôsob výroby dredov je bez akéhokoľvek nástroja alebo iba s hrebeňom, kde sa vlasy “tupírujú” alebo pletú. Tento spôsob je dosť náročný na čas, ide o dlhodobejšiu záležitosť kým sa spravia pekné dredy. Zapletenie je síce rýchle ale “dredy”, ktoré z toho vzniknú nie sú veľmi pevné a uhladené. Preto je potrebné opakovať túto činnosť viackrát. Po niekoľkých týždňoch až mesiacoch po sebe budú dredy pekné a pevné. Výhoda tejto techniky je, že dredy sa takmer vôbec neskracujú. Nevýhodou je čas.

Existuje ešte ďalší spôsob ako napríklad “natural dreads”. Tieto dredy sa spravia samé, bez používania hrebeňa. Tento spôsob tvorby dredov je časovo najnáročnejší, proces môže trvať pár mesiacov alebo rokov.

Prirodzené dredy - natural dreads


Odporúčaný spôsob je kombinácia zapletania a následného háčkovania (háčik s hrúbkou cca 0,6mm). Zachová sa čo najdlhšia možná dĺžka Vašich vlasov a dredy sú pevné bez roztrapkania. Dready sa umývaním môžu po čase strapatiť, preto je vhodné sa o ne starať preháčkovaním (oprava dredov).

Táto technika bez opaľovania, či použitia vosku trvá 6 až 12 hodín podľa dĺžky a hustoty vlasov. Dredy sa dajú spraviť už na 6 - 7 cm vlasy, treba ale rátať s tým že vlasy sa po zhotovení dredov skrátia cca o 1/3. Záleží od kvality vlasov.

Oprava a starostlivosť. Po zhotovení dredov je vhodné ich aspoň 2 - 3 týždne neumývať. Nové dredy sa po umytí strapatia viac ako staršie. Po prvom umytí je vhodné ich preháčkovať (opraviť/upraviť) v priebehu prvého až druhého mesiaca od ich zhotovenia. Po prvom preháčkovaní budú silnejšie a vydržia o niečo dlhšie “upravené”. Po troch mesiacoch je vhodné dať ich opäť upraviť.

Oprava a starostlivosť o dredySEO optimalizácia a web
by wlipp.sk